پخش عمده چوب بامبو در مراکز تولیدی از قیمت بسیار ارزان تری برخوردار می باشد.
باغداران در شمال کشور با تولید و پخش عمده چوب بامبو توانسته اند جوابگوی بخش بزرگی از بازار شهرهای تهران اصفهان شیراز مشهد کرج تبریز و بسیاری از نقاط ایران باشند.
جهت خرید فروش و پخش عمده چوب بامبو با ما همراه باشید.

چوب بامبو در دنیا

پخش عمده چوب بامبو

درخت بامبو برخلاف تنه چوبی اش طبق نظر کارشناسان جزو علفیان غول پیکر و در دسته گندمیان تقسیم بندی می شود.
درختان بامبو توانسته اند به تنهایی میزان 33 هکتار از جنگلهای پر باران جهان را تحت تصرف خود بگیرند که عمده این پوشش ها در شرق آسیا می باشد. به همین جهت کارشناسان این امر، درخت بامبو را بومی جنگل های چین دانسته اند.
این درخت در چین بسیار محبوب و پر کاربرد می باشد و مردمان آن سرزمین از روزگار قدیم در وصفش داستان های زیادی گفته اند.
کاربرد های چوب بامبو در جهان بگونه ای فراوان است که نمی توان تمام آن را در این مقاله گنجاند.

تولید چوب بامبو در ایران

پخش عمده چوب بامبو

در برخی از نقاط جنگلهای شمال ایران نیز می توان درختان بامبو را به صورت خود رو یافت که از همان قدیم مورد استفاده مردمان بومی شمال قرار می گرفت.
با افزایش میزان مصرف چوب بامبو در بین مردم و دور بودن راه محل زندگی تا جنگل، کشاورزان و باغبان ها تصمیم گرفتند که بخش هایی از مزارع و باغات خود را به کشت نهال بامبو خیزران اختصاص بدهند تا در محل زندگی شان دسترسی آسان تری به این محصول با ارزش داشته باشند.
چوب بامبو به دلیل سبک بودن، استحکام بالا و داشتن ظرافت بسیار زیاد موجب شد تا این گیاه از محبوبیت خاصی برخوردار باشد.
رفته رفته با افزایش آگاهی مردم ایران نسبت به مزیت های چوب بامبو بسیارری از تولید کننده گانی که مشغول به تولید گل و گیاهان زینتی بودند اقدام به تولید تخصصی پخش عمده چوب بامبو درجه یک کردند که در مراکز و فروشگاه های سراسر کشور معامله می شود.

نیازمندی های عمده چوب بامبو

پخش عمده چوب بامبو

درختان بامبو خیزران نیز مانند سایر گیاهان نیاز به مراقبت های مختص به خود می باشند تا در بازار خرید فروش و پخش عمده چوب بامبو بتوان بهترین کیفیت را به دست مشتریان داد.
با ما همراه باشید تا در ادامه به ذکر مهمترین عوامل پرورشو نگهداری نهال بامبو خیزران بپردازیم:

 • آبیاری:
  درخت بامبو خیزران نیاز بسیار زیادی به مصرف آب دارد و باغبانان در فصل های گرم سال باید روزانه یک بار این گیاه را آبیاری کنند. شاید به همین علت است که بامبو در جنگل های پر باران جهان می روید.
 • نور:
  درختان بامبو قادر هستند تا هم در نور مستقیم خورشید و هم در سایه سایر درختان به رشد و نمو خود ادامه دهند. اما باید از قرار گرفتن این گیاه در سایه مطلق خود داری کرد.
 • خاک:
  بامبو به روش پاجوش زنی تکثیر می شود که در ابتدای امر شبیه نشا از زمین می روید. به همین سبب باید از ترکیب ماسه با خاک باغچه استفاده کرد تا ریشه ها در بستر نرم زمین به راحتی رشد و نمو کنند.
 • هرس:
  یکی از مهمترین مزیت های درخت بامبو نسبت به سایر گیاهان قابلیت هرس پذیری این گیاه می باشد.
  باغبانان همواره با استفاده از نهال های بامبو اقدام به ساخت دیوار سبز طبیعی در طراحی های فضای سبز اقدام می کنند.
 • برداشت:
  در تمام طول سال می توان از باغات بامبو چوب برداشت کرد. نکته ای که تولید کننده گان جهت پخش عمده چوب بامبو رعایت می کنند رسیده بودن شاخه ها می باشد که انتخاب شاخه از  گیاهی باشد که رشدش متوقف شده باشد.

صنایع و کاربرد های عمده چوب بامبو

پخش عمده چوب بامبو

در دنیای امروز صنایع بسیار زیادی از چوب بامبو بهره می گیرند.
شاید شما برای انجام دادن یک دلیل خاص اقدام به خرید و فروش چوب بامبو کرده باشید ولی تولید کننده گانی که در بازار چوب اقدام به پخش عمده چوب بامبو می کنند به خوبی می دانند که چوب بامبو را هر صنفی از استاد کاران می توانند مورد استفاده قرار دهند.
همانطور که قبلا بیان کردیم کاربرد های چوب بامبو در دنیا بسیار متنوع تر از آن است که ما بتوانیم همه موارد را در این مبحث بگنجانیم
اما مهمترین مواردی که تولید کننده گان و عوامل پخش عمده چوب بامبو از آن آگاهی کامل دارند بدین شرح می باشد:

 • ساخت کلبه و آلاچیق های چوبی
 • ساخت داربست در اطراف ساختمان
 • ساخت لوازم پزشکی و بهداشتی
 • ساخت ذغال بامبو
 • طراحی دکوراسیون داخلی منازل و ادارات
 • استفاده به عنوان میله پرچم
 • ساخت دیوار چوبی
 • ساخت لوازم لوکس دکوری
 • ساخت ظروف چوبی بامبو
 • استفاده به عنوان قیم گیاهان

بازار عمده چوب بامبو

پخش عمده چوب بامبو

به جرات می توان گفت تولید کننده گان شمال کشور با تولید و پخش عمده چوب بامبو به تعداد صدها هزار شاخه در سال توانسته اند تمامی نیاز های بازار به این محصول با ارزش را تامین کنند.
در تمامی بازار های چوب کلان شهر های ایران می توان عوامل پخش عمده چوب بامبو را یافت. غرفه داران و صاحبان نمایشگاه های کشور با ثبت سفارش فروش چوب بامبو از سوی مشتریان اقدام به خرید این محصول از تولید کننده گان شمال کشور می کنند تا نسبت به پخش عمده چوب بامبو جوابگوی بازار خودشان باشند.

پخش عمده چوب بامبو

پخش عمده چوب بامبو

شما صنعتگران و استاد کاران گرامی نیز می توانید جهت خرید و فروش چوب بامبو هم اکنون با مشاوران ما در پخش عمده چوب بامبو تماس حاص نمائید تا بتوانید از آخرین اخبار مربوط به قیمت آگاه گردید.
مشاوران ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان درخصوص لیست قیمت سایز های مختلف چوب و نحوه ارسال پخش عمده چوب بامبو به آدرس محل خودتان می باشند.

 

یقینا چند دقیقه مشاوره در خصوص پخش عمده چوب بامبو برابر است با دریافت چندین سال تجربه.