کاج مطبق یکی از انواع گیاهان زیبایی است که بیشتر در آپارتمان ها و منازل از آن برای زیبایی دکوراسیون و فضای منزل استفاده می شود. این گیاه دارای برگ های پهن و سوزنی شکل بوده و طرفداران بسیاری نیز دارد. کاج مطبق در انواع مختلف در فروشگاه ها و مراکز فروش انواع گل و گیاه در سراسر کشور عرضه و به فروش می رسند. بر این اساس با توجه به عوامل و فاکتورهای مختلف، قیمت های متفاوتی نیز برای این محصول ارائه می شود. برای مثال برای اطلاع از قیمت انواع کاج مطبق با کیفیت مرغوب در تهران می توان، قیمت این محصول را به صورت روز در فروشگاه های تهران جستجو کرده و از  طریق پیدا کردن قیمت کاج مطبق ارزان، خریدی تضمینی و با قیمت مناسب صورت داد.

قیمت انواع کاج مطبق با کیفیت ارزان در فروشگاه های تهران

رشد کاج مطبق به چه صورت است؟

رشد کاج مطبق به چه صورت است؟کاج مطبق که نام های دیگری همچون  نورفولک و … دارد گیاهی بوده که نیاز زیادی به نور نداشته و از لحاظ شرایط نگهداری و مراقبت گیاه نیز دارای شرایط حساسی است. دمای محیط برای نگهداری این کاج باید در فصل گرم بین ۱۸ تا ۲۳ درجه سانتی گراد و در فصل سرد بین ۵ تا ۱۰ درجه سانتی گراد باشد.

کاشت کاج مطبق به صورت کاشت بذر بوده، و با توجه به اینکه این گیاه باید در دمای مناسب و با نور کم رشد کند، کاشت آن در باغچه توصیه نمی شود و باید آن را در گلدان های بزرگ با بستر مناسب در فضایی با نور و دمای مناسب نگهداری کرد. در مورد رشد این گیاه نیز که به چه صورت است؟ باید  گفت که رشد کاج مطبق بدین شرح است:

  • در کاشت های داخلی تا ارتفاع ۲ متر رشد می کند.
  • رشد آن به صورت مخروطی شکل می باشد.
  • مخروط کاج ماده به ۱۸ سانتی متر، و مخروط کاج نر به ۴ سانتی متر میرسد.

ساده ترین راه خرید انواع کاج مطبق در کشور

کاج مطبق دارای انواع مختلفی می باشد که همه آن ها دارای برگ های سوزنی شکل زیبایی بوده و هر کدام طرفداران خاص خود را دارند که می توانند در منازل و پارک ها برای زیبا سازی فضای اطراف استفاده شوند. هم چنین انواع کاج مطبق به شرح زیر می باشند:

  • کاج مطبق گلوکا
  • کاج مطبق اکسلسا
  • کاج مطبق هیدروفیلا
  • کاج مطبق کونینگهام

در رابطه با خرید کاج مطبق نیز، راه های گوناگونی وجود دارد. یکی از آن ها شرکت های پخش انواع گل و گیاه می باشند که به پخش عمده کاج مطبق در انواع گوناگون نیز فعالیت دارند. علاوه بر این از طریق فروشگاه ها و گلخانه ها نیز می توان انواع مختلف این گیاه را با کیفیت بالا و مرغوب تهیه و خریداری نمود.