کاج لاوسون پیچی یکی از محبوب ترین انواع گیاهان مخروطی شکل می باشد که فروش آن برای خریداران از طریق شرکت های پخش کننده به صورت گسترده ای انجام می گیرد.

کاج لاوسون پیچی در گروه مخروطیان قرار دارد.این گیاه قامتی راست و بافتی نرم دارد و برگ های آن به رنگ زرد روشن یا طلایی می باشد.
نام های دیگر این گیاه سرو لاوسون، کاج ایوان و کاج طلایی می باشد.

کاج لاوسون پیچی

خصوصیات گیاه شناسی کاج لاوسون

شکل این گیاه به صورت کاجی هرمی شکل است که دارای شاخه های اصلی خمیده و پهن است و شاخه های فرعی آن به صورت گسترده و آویخته می باشد.
این کاج دارای پوست تنه اسفنجی و نرمی است که دارای برجستگی ها و فرورفتگی های بسیاری می باشد و گهگاه به شکل فلس مانند نیز دیده می شوند که رنگی آجری دارند.
رشد این گیاه بسیار کند است و دارای قد کوتاهی می باشد و حداکثر ارتفاع آن به 4 تا 5 متر می رسد.

کاج لاوسون پیچی

شرایط رشد مناسب کاج لاوسون

بهترین محیط برای رشد این گیاه، نواحی خنک، مرطوب و ساحلی است ولی به طور کلی این گیاه تحمل بالایی در برابر گرما و سرما دارد ولی سرمای بسیار زیاد برای این گیاه مضر است.
از نظر نور خورشید، این گیاه تابش مستقیم یا سایه نسبی را ترجیح می دهد و باید آن را از قرارگرفتن در معرض بادهای گرم و خشک محافظت نمود.
خاک مناسب برای این گیاه، خاک های لومی شنی با رطوبت متوسط هستند و این خاک باید دارای زهکشی خوبی باشد.
این گیاه نیاز به هرس و تغذیه خاصی ندارد و آبیاری عمقی، یک بار در ماه برای این گیاه کافی است.
کاربردهای کاج لاوسون
با کاشت این گیاه در فضای سبز شهری می توان پرچین و دیواره طبیعی بسیار زیبایی ساخت که سرپناه مناسبی برای پرندگان در اواخر زمستان و اوایل بهار باشد.
این گیاه را می توانید به صورت یک تک درخت در باغچه و باغ خود بکارید و یا در گلدان قرار دهید و در کنار درب های ورودی از آن استفاده نمایید.

کاج لاوسون پیچی

قیمت پخش انواع کاج لاوسون پیچی

همانطور که گفتیم این گیاه کند رشد است و بعد از 10 تا 20سال به ارتفاع 5 متر می رسد.
بنابراین این گیاه با توجه به طول عمر و ارتفاعی که دارد، از قیمت های مختلفی برخوردار است.
از طرفی اگر شما این کاج را به صورت اینترنتی از شرکت های پخش معتبر خریداری نمایید، قیمت های بسیار مناسبی در اختیارتان قرار داده می شود.
سایت های آنلاین می توانند بهترین منبع برای استعلام قیمت این گیاه در بازارهای فروش باشند.