پرورش انواع برگ بو در مناطق شمالی ایران امکان پذیر است. در این مناطق برگ بو در حجم های وسیعی تولید و به مشتریان ارائه می گردد.

پرورش انواع برگ بو

تولید و پرورش برگ بو در ایران

برگ بو به عنوان یک گیاه تزئیناتی و همچنین به عنوان یک گیاه دارویی و درمانی در مناطق شمالی کشور ایران به وفور تولید و پرورش داده می شود .
با توجه به افزایش تولید این محصول در این مناطق، بازارهای تجاری این محصول به صورت عمده تامین می شود و در مواردی حتی صادرات برگه به دیگر کشورها به صورت خشک شده و به عنوان یک ادویه خوراکی به چشم می‌خورد.
برگ بو هم می تواند دارای خواص و فواید بسیار زیادی برای بدن انسان باشد و استفاده از آن امروزه در صنایع غذایی و دارویی به وفور دیده می شود.
برخی از کاربردهای برگ بو در صنعت غذایی و دارویی
استفاده از برگ بو برای طعم بخشیدن به غذا ها مخصوصا غذاهای گوشتی و ماهی در بین خانواده های ایرانی بسیار گسترده و رایج است.
و استفاده از این برگ به صورت راسته و درسته در غذا است و برای استفاده از این برگ قبل از سرو غذا آن را در ظرف غذا می اندازند و در مرحله آخر آن را از داخل غذا در می آورند.

پرورش انواع برگ بو

خواص دارویی برگ بو

خواص دارویی برگ بو بسیار زیاد است و امروز از این گیاه استفاده های دارویی بسیار زیادی می شود.
در ادامه برخی از این کاربردها را بررسی خواهیم کرد:

  • در پزشکی برای تقویت معده و به عنوان داروی اشتها آور از برگ بو استفاده می شود.
  • برگ بو در مورد عفونت های روده ای ضد عفونی کننده خوبی محسوب می‌شود.
  • دم کرده برگ بو می‌تواند تعریق ایجاد کرده و تب را کاهش دهد.
  • چند قطره روغن برگ بو می‌تواند به شامپو افزوده شود، از شوره سر جلوگیری کند.
  • آنزیم های موجود در برگ بو با شکستن پروتئین ها و کمک به هضم غذا علایم اختلالات گوارشی را کاهش می‌دهند و ناراحتی های معده را درمان می کنند.
  • ماساژ دادن روغن طبیعی برگ بو برای درمان ورم و درد های ایجاد شده از طریق پیچ خوردگی آرتروز و درد های عمومی بسیار مناسب است.

پرورش انواع برگ بو

پرورش انواع برگ بو

برگ بو در بازارهای تجاری ایران هم به صورت یک گل تزییناتی به چشم می‌خورد و هم برگ های خشک شده آن به عنوان نوعی ادویه جات در این بازارها به مشتریان ارائه می‌گردد.
فروش انواع برگ بو از طریق همین مرکز اینترنتی برای تمامی مشتریان قابل انجام است.